Medyczna marihuana, a leczenie stwardnienia rozsianego

Każda nowa metoda leczenia zawsze jest bardzo dobrze badana. Nie inaczej jest w przypadku marihuany, która do dziś regularnie testowana jest pod kątem niwelowania różnych dolegliwości. Ostatnie informacje mówią o tym, że roślina ta wpływa na objawy stwardnienia rozsianego. Bardzo poważnej choroby, na którą na całym świecie choruje tysiące osób.

Marihuana rozkurcza mięśnie

Jeden z testów miał na celu sprawdzenie, jak marihuana wpływa na nasze mięśnie. Badanie przeprowadzane było na zwierzętach, jednak jego wyniki można w pełni odnieść do ciała ludzkiego. Jak się okazało, konopie pozytywnie wpłynęły na mięśnie zwierząt, które regularnie cierpiały na różnego typu skurcze. Wynik ten daje zielone światło osobom chorym na stwardnienie rozsiane, ponieważ skurcz mięśni jest jednym z najpoważniejszych objawów tej choroby.

Leczenie SR na świecie

Lekarze z różnych zakątków świata regularnie zalecają swoim pacjentom preparaty oparte o marihuanę, mimo iż nie zostały one jeszcze dogłębnie przebadane. W większości przypadków chorzy czują ogromną ulgę, którą trudno jest uzyskać konwencjonalnymi metodami, dlatego mamy nadzieję, że medyczna marihuana będzie stosowana znacznie częściej.

nasiona marihuany