Soczewki okularowe – dlaczego takie ważne?

Większość osób wybierając okulary korekcyjne zwraca uwagę przede wszystkim na oprawki, zapominając jaką rolę przede wszystkim powinny one pełnić. W celu właściwej korekcji wzroku warto rozeznać się również w ofercie soczewek okularowych.

Szukając okularów korekcyjnych, należy pamiętać o tym, że do ceny oprawek, które wybierzemy, zwykle trzeba doliczyć również kwotę soczewek okularowych. Wyjątkiem jest tutaj sklep wOkularach.pl, w którym podstawowe soczewki indeks 1.5 z filtrem UV i dodatkowym utwardzeniem dostępne są już za 0 PLN. Im lepsze szkło tym jednak wyższa cena, ale też lepszy komfort noszenia.

Powłoka antyrefleksyjna

W zależności od ilości dodatków do soczewek, cena ulega zmianie. Wśród ulepszeń są m.in. powłoka antyrefleksyjna, która zapobiega powstawaniu mgiełek, plam, czy refleksów światła, które utrudniają poprawne widzenie. Ile razy patrząc na kogoś noszącego okulary korekcyjne widziałeś swoje odbicie w jego soczewkach okularowych? Po tym możesz poznać, czy ich użytkownik kupił okulary z taką powłoką. Soczewki okularowe wyposażone w powłokę antyrefleksyjną nie przepuszczają takiej ilości światła jak te pozbawione podobnego ulepszenia. Szczególnie ważne takie szkła będą dla osób kierujących pojazdy, bowiem nie narażają kierowcy ani osób na drogach na niebezpieczne konsekwencje ograniczenia widzenia. Przydadzą się jednak w wielu różnych codziennych okolicznościach jak jazda na rowerze, czy zwykły spacer.

Łatwiejsze czyszczenie

Dodatkowo szkła mogą być wyposażone m.in. w powłokę ułatwiającą czyszczenie, a także powłokę hydrofobową i oleofobową. Sprawiają one, że po takich soczewkach okularowych woda bezproblemowo spływa a kurz i inne zanieczyszczenia tak łatwo nie przywierają.

Wygodniejsze korzystanie z urządzeń elektronicznych

Interesującym dodatkiem, o który warto zadbać podczas wybierania soczewek okularowych do nowych okularów korekcyjnych jest powłoka BLUE. Jest ona szczególnie polecana przy długotrwałej pracy przed ekranem komputera. Kto teraz nie spędza długich godzin przed ekranem komputera, smartfona czy tableta. Elektronika jest tak wszechobecna w naszym życiu, że nikt nie chce teraz bez niej funkcjonować. Minusem takich urządzeń jest jednak rodzaj światła, które emitują. Męczy on bowiem nasze oczy, szczególnie kiedy patrzymy w ekrany bardzo długo. Wybawieniem dla naszych oczu mogą być okulary ze szkłami wyposażonymi w ochronę przed działaniem tego światła. Powłoka BLUE zwiększa kontrast, eliminuje odblaski, sprawiając, że komfort użytkowania urządzeń elektronicznych jest wyższy.

Lżejsze soczewki okularowe

Czy skorzystałbyś z okazji, by uczynić swoje okulary lżejszymi a jednocześnie mniej wyczuwalnymi na nosie a jednocześnie bardziej komfortowymi? Pewnie, że tak! W przypadku markowych okularów korekcyjnych takich jak Ray-ban®, Prada, Vogue Eyewear, Emporio Armanii, czy Michael Kors, możemy liczyć na oprawki wysokiej jakości, wykonane z najlżejszych materiałów, by najlepiej służyły użytkownikowi. Co dodatkowo możemy zrobić to zdecydować się na cieńsze soczewki okularowe. W niektórych wersjach soczewek okularowych deklarowana jest nawet 20-40% cieńsza soczewka, która zarazem jest lżejsza. Tym samym polepsza komfort użytkowania.

Filtr UV

Czy wiedziałeś, że szkodliwe promieniowanie UV może oddziaływać na Ciebie nawet, jeśli słońca prawie w danym dniu nie ma? Być może jesteś aktywnym użytkownikiem okularów przeciwsłonecznych, ale nie zawsze masz je przy sobie lub po prostu słońce świeci na tyle mało intensywnie, że nie przeszkadza Tobie w komfortowym funkcjonowaniu. Tymczasem promieniowanie UV jest cały czas aktywne i negatywnie wpływa na Twoje oczy. Decydując się na soczewki okularowe z filtrem UV możesz liczyć na to, że oczy będą miały potrzebną ochronę przez cały czas.

Fotochrom

Soczewki fotochromowe, inaczej soczewki samoprzyciemniające – reagują na światło – robią się ciemniejsze w pełnym słońcu, a w pomieszczeniach – rozjaśniają się. Dzięki temu do oka dociera odpowiednio mniej lub więcej światła ułatwiając zachowanie prawidłowego widzenia w każdych okolicznościach i chroniąc w 100% przed szkodliwym wpływem słońca. Soczewki dostępne są w sklepie wOkularach.pl w dwóch odcieniach: potęgującym kontrast kolorze brązowym oraz neutralnym szarym, nie mającym wpływu na odbieranie barw otoczenia.

Barwienie soczewki

Soczewki mogą być barwione w celu zwiększenia ich przydatności bądź nadania okularom indywidualnego charakteru. Zapewniają naturalne widzenie i postrzeganie kolorów, nawet w oślepiającym i rozproszonym świetle. Barwienie soczewki jest stałe i nie reaguje na brak lub obecność słońca, warto więc przed zakupem poważnie zastanowić się jak często będziemy używać takich okularów korekcyjnych oraz jakie barwienie będzie nam odpowiadać najbardziej.
Przed zakupem pamiętaj, by przede wszystkim zastanowić się w jakich okolicznościach najczęściej używasz okularów korekcyjnych oraz jakie dodatki w soczewkach okularowych będą Tobie przydatne na co dzień.